Методична робота

Вихователь-методист - КРАВЧИШИН ІРИНА ПЕТРІВНА, освіта вища, спеціаліст, кваліфікаційна категорія "спеціаліст першої категорії", педагогічний стаж роботи - 17 років, на займаній посаді - з 28 серпня 2024 року.


ПОЛОЖЕННЯ про методичний кабінет. Детальніше

МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ.
НАВЧАЄМОСЯ, РОЗВИВАЄМОСЯ, ВДОСКОНАЛЮЄМОСЯ.

28.03.2025 року вихователем-методистом Кравчишин І.П. проведена методична панорама для педагогів  з елементами тренінгу "Навпроти чи поряд? Як співпрацювати з батьками вихованців".


13.03.2025 року, четверте засідання педагогічної ради - педагогічна майстерня "Зернини професійного досвіду". Директор Оксана Голубець провела засідання  педагогічної ради, де педагоги, які атестуються, презентували творчий звіт своєї педагогічної діяльності за міжатестаційний  період, власні педагогічні знахідки, інноваційні підходи та досягнення. У теплій, творчій атмосфері учасники майстерні ділилися досвідом, обговорювали виклики у професійній діяльності та надихали один одного на подальший розвиток.Звіт педагогів засвідчив їх професійний ріст, професійну майстерність, професійну компетентність та творчий відповідальний підхід до пошуку шляхів удосконалення фахової майстерності. Цікаво, творчо, професійно.  Щиро дякуємо - Оксана Полусин, Вікторія Шоломинська, Світлана Волощак, Наталія Липецька, Наталія Швед, Любов Зінченко за вашу працю, всім учасникам за активність, відкритість і натхнення! Разом ми створюємо простір, де кожне досягнення – це крок до майстерності!







28.02.2025 року директором Оксаною Голубець проведено третє засідання педагогічної ради у формі круглого столу на тему "Формування логіко-математичної компетентності дошкільників".

МІСЯЧНИК ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ,
03.02.2025 року
музичний керівник Наталія Липецька провела майстерку для педагогів "Використання методики Карла Орфа у роботі з дітьми". Музичний керівник ознайомила педагогів з нетрадиційними музичними інструментами та їх звучанням, вихователі створили нетрадиційні "оркестри"-"Повітряний оркестр", за допомогою повітряних кульок, "Водяний оркестр", використовуючи воду, "паперовий оркестр", "шумовий оркестр", вчилися відтворювати музичний малюнок за допомогою музикограми та відтворювати казку "Курочка Ряба" за допомогою музичних інструментів. Цікаво, весело, нетрадиційно та креативно.




03.02.2025 року вихователь Вікторія Шоломинська провела майстерку для педагогів "Ознайомлення з творчістю Марії Приймаченко ".


31.01.2025 року вихователь Наталія Швед провела майстерку для педагогів "Організовуємо ранкові зустрічі по новому", використання інноваційних підходів до проведення ранкового кола у закладі дошкільної освіти, опановуємо нові ідеї- творчо, пізнавально та інноваційно.




Майстерка вихователя Оксани Полусин «Виховання казкою за методикою Лариси Фесюкової». 31 січня 2025 року вихователь Оксана Полусин провела майстерку для педагогів щодо інноваційних підходів у роботі з казкою за методикою Лариси Фесюкової. Методика Л.Б.Фесюкової «Виховання казкою» включає в себе нетрадиційний підхід в роботі вихователів з казкою. Казка – найпопулярніший вид усної творчості серед дітей та є одним із інструментів педагога, психолога, батьків, за допомогою якого вони можуть спілкуватися з дітьми їхньою мовою. Інноваційно. цікаво, креативно. Вчимось, розвиваємось, вдосконалюємось.





Творча майстерка вихователя Любов Зінченко «Технологія Ебру». 30 січня 2025 року у творчу арт-майстерню запросила педагогів вихователь Любов Зінченко, яка ознайомила колег з нетрадиційною технікою малювання «технологією ебру» - «малювання на воді». Під час майстерки педагоги мали можливість попрактикуватися та створити власні «шедеври». Цікаво, креативно та  інноваційно.






27.01.2025 року. Конкурс на кращу дидактичну гру з логіко-математичного розвитку, у якому взяли участь 12 педагогів. Вихователі представили цікаві авторські розробки, ігри з використанням освітніх інновацій, використавши свій професійний та творчий підхід. Цікаво, пізнавально, креативно. 




24 січня 2025 року Іриною
Кравчишин, вихователем-методистом проведений семінар-практикум "Формуємо логіко-математичну компетентність дошкільників засобами освітніх інновацій". В рамках семінару педагоги закладу провели майстерки: Наталія Швед "Використання логічних блоків З. Дьєнеша для формування логіко-математичної компетентності дошкільників", Тереза Нижник "Розвивальні ігри з паличками Кюїзенера", Світлана Волощак "Використання технології – Кубики Нікітіна, Ірина Кравчишин - дидактична гра «Танграм», Василина Голованова " Геоборд – розвивальна гра для дошкільників". Ділимося досвідом роботи, вдосконалюємо свої навички та переймає досвід колег.





14.01.2025 року Кравчишин І.П., вихователем-методистом проведена методична панорама для педагогів "Особливості проведення інтегрованих, комбінованих та комплексних занять у закладі дошкільної освіти".

16.12.2024 року директором Оксаною Голубець проведено друге засідання тематичної педагогічної ради "Формування національної свідомості дошкільників засобами мистецько-творчої діяльності".


13.12.2024 року Кравчишин І.П., вихователем-методистом проведена методична панорама для педагогів «Плекаємо любов до України: квест-технології», де ознайомила педагогів із основами квест-технологій, їх значенням для розвитку дітей та методами впровадження в освітній  процес. Провела квест з педагогами «Стежками неповторної України»
26 листопада 2024 року Іриною Кравчишин, вихователем-методистом проведений семінар-практикум "Формуємо національну свідомість дошкільників засобами декоративно-прикладного мистецтва". В рамках семінару вихователі провели майстерки: Наталія Швед  "Особливості косівського розпису", Любов Кайдер - "Опановуємо петриківський та опішнянський розпис". Цікаво, пізнавально, творчо.




ВДОСКОНАЛЮЄМОСЯ, РОЗВИВАЄМОСЯ, НАВЧАЄМОСЬ,
21-22 листопада 2024 року відбулася обласна конференція «Наступність дошкільної і початкової освіти: забезпечення спільності дій в освітньому процесі», яку організувала кафедра педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в рамках проєкту «Забезпечення наступності в упровадженні особистісно-орієнтованої моделі змісту освіти, передбаченої Базовим компонентом дошкільної освіти та Державним стандартом початкової освіти». Учасницею обласної конференції була Ірина Кравчишин, вихователь-методист нашого закладу. 
27 вересня 2024 року наші педагоги Ірина Кравчишин та Вікторія Шоломинська взяли участь в обласному семінарі "Дошкілля в сучасному освітньому просторі: сутність та інноваційний потенціал", який організував КЗ ЛОР "Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля.



11 вересня 2024 року практичним психологом Шишкіною Н.С. та вихователем Шоломинською В.Я. була проведена методична панорама «Тренінг, як форма роботи з батьками, які виховують дітей дошкільного віку в тому числі з особливими потребами», де педагоги освоїли методи та прийоми проведення тренінгу.


30 серпня 2024 року директором Оксаною Голубець проведено засідання настановчої педагогічної ради "Новий навчальний рік - нові пріоритети", обговорили план роботи на 2024-2025 навчальний рік, організаційні питання початку навчального року та організацію безпечного середовища, результати готовності груп та ознайомилися з новинками навчально-методичних посібників, презентували нові дидактичні посібники та ігри.


30 травня 2024 року директором Оксаною Голубець проведено 5 засідання педагогічної ради (підсумково-аналітичної) "Підбиваємо підсумки роботи у 2023-2024 році".




23 квітня 2024 року в рамках проведення Тижня безпеки дитини у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО пройшов семінар-практикум «Охорона праці в закладі дошкільної освіти». Вікторія Шоломинська пригадала працівникам основні вимоги з охорони праці у закладі дошкільної освіти. Практичною частиною семінару став майстер-клас з надання першої допомоги, який провели представники українського Червоного хреста Яворівського району Степан Байдала, інструктор з першої допомоги та Василина Кобзяк, фахівець з розвитку організації і волонтерства





ДІЛИМОСЬ ДОСВІДОМ СВОЄЇ РОБОТИ ТА ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД КОЛЕГ-ДОШКІЛЬНИКІВ.
17 квітня 2024 року взяли участь в обласній науково-практичній конференції «Діяльнісний підхід-запорука якісної дошкільний освіти», організованої КЗ ЛОР «Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти». Оксана Голубець, директор Яворівського ЗДО №2 ЯМРЛО презентувала досвід роботи закладу «Проєктна діяльність –як чинник пізнавального розвитку дошкільника». Ірина Кравчишин, вихователь поділилася підсумковою відео-презентацією реалізації освітнього проекту з дітьми «Українські обереги». Дякуємо за організацію Олександрі Білан, кандидатці педагогічних наук, доцентці кафедри педагогіки КЗ ЛОР «ЛОІППО», цікаво та пізнавально, можливість поділитися власним творчим досвідом роботи, навчитися нового та поспілкуватися з колегами-дошкільниками



ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО.
В рамках реалізації тижня Шевченківських днів, які проходять у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО , 15 березня 2024 року проведені педагогічні читання "І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте пом'янути незлим, тихим словом». Вихователь Любов Кайдер провела майстер-клас для педагогів «Картина на склі», де педагоги малювали картини за творами Великого Кобзаря. Дякуємо за новий досвід, творчо, креативно, пізнавально, захоплююче.






14 березня 2024 року директором Голубець О.В. проведена педагогічна рада "Про професійну компетентність педагогів, які атестуються у 2023-2024 році". на якій педагоги, які атестуються представили творчі звіти своєї професійної діяльності. Проведена професійна майстерня «Зернини досвіду», де педагоги ознайомили колег з освітіми інноваціями, які впроваджують у роботі з дітьми. Оксана Голубець представила презентацію щодо використанням авторської методики Людмили Шелестової «Вчимось читати», поділилася власними розробками навчання грамоти дошкільників. Надія Шишкіна, практичний психолог розповіла про використання кінезіологічних вправ з дітьми дошкільного віку. Вихователь Любов Кайдер представила нетрадиційні техніки малювання та поділилася досвідом роботи щодо їх використання у роботі з дітьми. Дякуємо педагогам за креативність та професіоналізм.





01 березня 2024 року Шоломинською В.Я., вихователем-методистом проведена методична панорама з педагогами "Особливості організації та проведення інтегрованого заняття в закладі дошкільної освіти"


28 лютого 2024 року директором Оксаною Голубець проведено 4 засідання педагогічної ради у формі круглого столу "Формуємо патріотичну особистість дошкільника". Вихователем-методистом Шоломинською В.Я. було проведено ділову гру з педагогами "З Україною в серці". досвідом роботи ділилися вихователі, які реалізували освітні-міні-проєкти. Проведений педагогічний ярмарок інноваційних технологій з формування патріотичної особистості дошкільника з досвіду роботи педагогів.




27 лютого 2024 року в Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО пройшов конкурс серед вихователів "Кращий освітній міні-проєкт з національно-патріотичного виховання". У ньому взяли участь 5 педагогів Оксана Полусин- вихователь середньої групи, яка представила міні-проєкт "Моя сім'я, моя родина", Ірина Кравчишин - вихователь молодшої групи №1 "Українські народні обереги", Тереза Нижник- вихователь молодшої групи №2 "Чарівний світ казок", Наталія Швед- вихователь інклюзивної групи "Українські народні страви", Ярослава Малиновська, вихователь старшої групи №2 "Моя мала Батьківщина". Цікаво, пізнавально, креативно представлена освітня робота з дітьми та партнерська робота з батьками. Дякуємо, Вам за вашу працю, за вміння працювати інноваційно та втілювати креативні ідеї.

24 січня 2024 року
 у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО пройшов семінар-практикум «Музейна педагогіка у закладі дошкільної освіти. Вікторія Шоломинська, вихователь-методист представила педагогам презентацію щодо використання музейної педагогіки в закладі дошкільної освіти та створення міні-музеїв, Ірина Кравчишиш, вихователь розповіла про народні обереги та створення міні-музею «Народні обереги» в ході реалізації освітнього проекту з дошкільниками, Ольга Оленич, вихователь презентувала організацію міні-музею «Народної іграшки». Родзинкою семінару був майстер-клас «Лялька-мотанка – народна іграшка та оберіг», який провела вихователь Любов Кайдер.   Педагоги ознайомились з різними видами ляльок-мотанок, освоїли технологією виготовлення ляльки-мотанки з ниток та самостійно їх виготовили. Пізнавально, креативно, доступно та цікаво, дякуємо Любов Йосипівно за здобуті нові навички та знання. Навчаємось самі, щоб навчати інших.








16 січня 2024 року вихователем-методистом Шоломинською В.Я. проведена методична панорама для педагогів на тему "Забезпечення наступності початкової та дошкільної освіти в контексті підготовки дошкільників до навчання у НУШ".




15 грудня 2023 року директором Оксаною Голубець проведено 3 засідання психолого-педагогічної педагогічної ради у формі круглого столу "Психологічна безпека". Педагоги обговорили питання психічного здоров’я та благополуччя учасників освітнього процесу в стресових умовах війни, ефективні технології - гра і творчість для гармонізації психічного здоров’я та розвитку життєстійкості дітей: педагогічний підхід, затвердили перспективний план курсів підвищення кваліфікації на 2024 рік. 
   
Навчаємось та переймаємо досвід колег. Вікторія Шоломинська, вихователь –методист Яворівського ЗДО №2 ЯМРЛО, Базового ЗДО ЯГ 29-30 листопада 2023 року взяла участь у науково-практичній конференції «Забезпечення наступності між першою та другою ланкою освіти в упровадженні особистісно-орієнтованої моделі змісту освіти в умовах сьогодення».

18 листопада 2023 року директором Оксаною Голубець проведено 2 засідання педагогічної ради "Розвиваємо професійну компетентність вихователя", де директор презентував "Професійний стандарт вихователя" та траєкторію професійного розвитку педагога.

08 листопада 2023 року членами творчої групи проведений семінар-практикум "Проєктна діяльність у закладі дошкільної освіти, як одна із інноваційних технологій у роботі з дітьми". Ірина Кравчишин представила презентцію з даної теми, разом з педагогами обговорили етапи реалізації проєкту. Шоломинська Вікторія, вихоатель-методист провела практичну частину семінару, де педагоги складали середньотривалий проєкт для дітей старшого дошкільного віку "Природа Космосу". Оксана Голубець, директор ознайомила педагогів з методом "шести капелюхів" мислення та застосувала його при обговоренні питання "Проєктна діяльність у ЗДО - за і проти".




20 жовтня 2023 року вихователем-методистом Шоломинською В.Я. проведено засідання творчої групи вихователів Яворівського ЗДО №2 ЯМРЛО

18 жовтня 2023 року вихователем-методистом Шоломинською В.Я. проведений теоретичний семінар "Формування рухової компетентності дошкільників засобами рухливих ігор". Разом з педагогами обговорили теоретико-методичні основи фізичного виховання дітей засобами рухливих ігор, значення народних рухливих ігор у формуванні рухової компетентності дошкільників та пригадали організаційно-методичні засади проведення рухливих ігор.



27 вересня 2023 року вихователем-методистом Шоломинською В.Я. проведені педагогічні читання "Народна педагогіка в закладі дошкільної освіти" приурочені Всеукраїнському Дню дошкілля. Педагоги обговорили питання про видатних педагогів України, основоположників народної педагогіки та сучасного дошкілля, місце народної педагогіки в сьогоденні, «Камінь шліфіють, а людину виховують», народ про виховання та золотий фонд народної педагогіки.


30 серпня 2023 року директором Оксаною Голубець проведено засідання настановчої педагогічної ради "Новий навчальний рік - нові пріоритети", обговорили план роботи на 2023-2024 навчальний рік, організаційні питання початку навчального року та організацію безпечного середовища, результати готовності груп та ознайомилися з новинками навчально-методичних посібників, презентували нові дидактичні ігри.




30 травня 2023 року у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО керівником Оксаною Голубець проведено засідання педагогічної раду у форматі круглого столу "Підбиваємо підсумки роботи за 2022-2023 навчальний рік", затверджуємо пдан роботи на літній оздоровчий період",


27 квітня 2023 року у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО до Всесвітнього Дня охорони праці, в рамках проведення Тижня безпеки дитини, Вікторією Шоломинською, вихователем-методистом та Надією Шишкіною, практичним психологом проведено семінар з елементами тренінгу «Охорона праці та безпека життєдіяльності в закладі дошкільної освіти». В ході семінару учасники пригадали основні нормативно-правові акти з ОП, вимоги інструкцій, вимоги техніки безпеки під час організації освітнього процесу з дітьми в час війни, надання першої медичної допомоги. Практичний психолог провела психологічні вправи на зняття стресу та заспокоєння.




08.03.2023 року проведено педагогічну раду "Про професійну компетентність та рівень здійснення освітнього процесу вихователями, що атестується».де педагоги, що атестуються у 2023 році Шоломинська В.Я., вихователь-медист та Шуляк Г.Я., вихователь презентували творчий звіт.


28 березня 2023 року засідання педагогічної ради-круглий стіл "Отимізація фізкультурно-оздоровчої роботи у закладі дошкільної освіти".


25 січня 2023 року проведено конкурс на кращий дидактичний матеріал з національно-патріотичного виховання у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО в рамках освітнього проєкту «Моя Батьківщина – Україна». Дякуємо педагогам закладу за Вашу працю та креативність. Виховуємо маленьких патріотів з раннього дитинства.


Майстер-клас з розпису Яворівської забавки у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО.
У рамках освітнього проєкту «Моя Батьківщина – Україна», який реалізується у січні місяці в освітньому закладі, 20 січня 2023 року у Яворівському ЗДО №2 ЯМРЛО відбувся майстер-клас для педагогів з розпису Яворівської забавки, який провела учитель образотворчого мистецтва Яворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 ЯМРЛО Леся Здебська. З метою популяризації традиційних народних ігор, які є найкращими зразками народної творчості та залучення педагогів до вивчення живої спадщини Яворового краю,, формування зацікавленості до розпису Яворівської забавки проведений майстер-клас, де учасники практикувалися у розписі Яворівської забавки. Яворівська забавка (саме – забавка, а не іграшка, оскільки походить від – забавляти, бавити, заспокоювати) – це унікальний випадок у народному декоративному мистецтві України. Щиро дякуємо Леся Здебська за творчу атмосферу, незабутні емоції, гордість за наш Яворовий край, які наповнили наші серця. Вчимось самі, навчаємо своїх вихованців та виховуємо маленьких патріотів з раннього дитинства




Немає коментарів:

Дописати коментар